W niedzielę 28 Maja miałam przyjemność współorganizować Psoty na Błoniach czyli Rumski zlot psiarzy.

W jednym miejscu wspólnie udało nam się zgromadzić przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń, którzy opowiadając o wszystkim, co związane jest z adopcją czworonogów i tworzeniem domów tymczasowych szerzyli wiedzę i świadomość dotyczącą psich potrzeb. Uczestnicy zlotu mogli porozmawiać ze specjalistami na temat zachowania swoich psiaków, ich aktywności fizycznej, diety, rozwoju, czy ewentualnej rehabilitacji.

Zeszłoroczna impreza odniosła ogromny sukces dlatego i w tym roku nie mogłam doczekać się możliwości spotkania z lokalną psią społecznością. Każda cegiełka dołożona do poszerzania świadomości właścicieli psiaków jest dla mnie czymś bezcennym.

Na naszym stanowisku mogliśmy porozmawiać o różnych problemach które napotykacie w życiu codziennym z naszym psiakiem ale i o bardzo delikatnych tematach które was trapią jak fobie czy zachowania kompulsywne. Mogliście zobaczyć na czym polega praca z matami sensorycznymi ale i jak odpowiednio korzystać ze stacji takich jak np. równoważnia czy slalom tak aby odpowiednio rozwijać mobilność waszego pupila.

Mogliśmy również zobaczyć na żywo sporty jak dog fitness czy dogfrisbee dzięki pokazom wspaniałych psich sportowców z Dragons Dogs School – Joanna Korbal czy Black Waves Julii Sowiak.

Wszystko dzięki inicjatywie lokalnej społeczności której częścią mam przyjemność być i aktywnie wspierać.

Brawo Rumia!